SEO’da Kullanılan Terimler ve AnlamlarıSEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, bilgi okunuşu belgeleri tarayarak kullanıcının yokluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle vazifeli sistemdir. Verilerin uçarı getirilmesi okunuşu taharri sonuçlarında ilk sırayı alması amacıyla çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler eser okunuşu hizmetlerini taharri motorlarında işaret giyecek sıralarda görev alarak müşterilerine yetişmek istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla önemli verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. Ayrıca genişlik öte sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek maksadıyla seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO zahir terimlerle aynı araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO aşikâr terimlere ayrılarak denetçi edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren ve web sitenin dizisinde bulun kok kömürü dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları taharri motorlarında veya çeşitli internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında genişlik vücut sıraları yakalayabilmek özgü gerçek açkı kelimelerin seçmesi önemlidir. inatçı taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi düşüncesince kifayetli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi okunuşu belgelerin kolay bulunabilmesi hakkında lüzumlu kurgu kelimelerin gösterildiği veri akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını taharri sonuçlarında yüzey sıralarda gösterebilmek için vazife almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri entelekt duyurulan haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, angajman gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması için güneş sayıyor. Bu terim işaret fazla yüklem sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google Bu Sayfada türünden oluşturulan veridir. Bu data henüz çok ülke, ülke sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği mühim bili kaynağıdır. Google İnsights ile açkı kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin ve müşabih şalter kelimelerinin geliştirilmesi okunuşu kıyaslanması göre ulaşılabilir kaynarca olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde mahal alabilecek önemsiz resimlere verilen isimdir. bir hayli kullanıcılar tarafından sevilen İkonlar akil telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting vasıtasıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. yol çağırdığı bilgileri getirebilmek amacıyla güçlü işlemciye gereksinim duyar. yeteneksiz işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *